На Філіппінах повстанці оголосили перемир'я на територіях, постраждалих від тайфуну

На Філіппінах повстанці-комуністи оголосили перемир'я на територіях, постраждалих від тайфуну "Хайян", повідомляє Associated Press. Уряд привітав це рішення, закликавши зробити перемир'я постійним і повсюдним.

Заяву про перемир'я було опубліковано на сайті Комуністичної партії Філіппін. У ньому Нова народна армія (ННА) - озброєне крило філіппінської компартії - повідомляла, що вона припиняє наступальні дії до 25 листопада і зосередиться на роботах по наданню допомоги постраждалим від тайфуну.

ННА діє головним чином в сільських районах. В період найбільшої популярності на початку 1980-х років вона налічувала понад 25 тис. бійців. Зараз її чисельність, за деякими оцінками, не перевищує 8 тис. чоловік, її напади стали відбуватися набагато рідше і не становлять великої загрози. У 2007 р. уряд оголосив амністію за політичними статтями для членів Комуністичної партії Філіппін і Нової народної армії.

Тайфун "Хайян" обрушився на Філіппінський архіпелаг 8 листопада 2013 р. Швидкість вітру перевищувала 100 м/с, висота хвиль сягала 6 м. Десятки тисяч будинків були повністю і частково зруйновані. За даними ООН, жертвами тайфуну стали 4 460 тис. чоловік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся