ua en ru

Н.Королевська: Україну готують до технічного дефолту і затягують в "боргову воронку"

Україну готують до технічного дефолту і затягують в "боргову воронку". Про це заявила глава парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська, повідомляє її прес-служба.

За словами Н.Королевської, вже сьогодні Україна є другою за обсягами притягнених кредитів позичальником МВФ, і борг продовжуватиме зростати. "Уряд визначив в бюджетній резолюції на 2011 р., що державний борг знаходитиметься на рівні 40% ВВП. Враховуючи, що сьогодні він складає близько 35% ВВП, можна говорити про те, що в 2011 р. держборг перевалить за позначку 80 млрд дол. При існуючій ситуації в економіці і соціальній сфері - це колапс", - заявила Н.Королевська.
На думку глави комітету Верховної Ради, подібна політика - пряма дорога до технічного дефолту. "При цьому виникають закономірні питання: хто сануватиме Україну? І чим віддавати борги? Продовження політики зовнішніх запозичень - це дорога до втрати суверенітету, і вже 20-а річниця незалежності може стати для нашої країни останньою", - підкреслила вона.
Н.Королевська вважає, що сьогодні Україна переступає межу, за якою настає "боргова воронка". "Нещодавно міністр фінансів заявив, що до кінця року Україна зможе ще залучити позикові кошти, випустивши єврооблігації, - зокрема, озвучений намір взяти великий кредит в Китаю. Якщо уряд і далі братиме у борг такими темпами, найближчими роками вся країна працюватиме виключно на покриття боргів і про жодний розвиток економіки не буде і мови", - сказала вона.
Глава парламентського комітету вважає, що країна могла б обійтися без нових запозичень, якби був прийнятий збалансований бюджет, скорочені невиправдано роздуті витрати на утримання держапарату, проведені реформи, стимулюючі зростання економіки. "Поки ж ми бачимо спроби збільшити пенсійний вік для жінок, підвищити ціни на газ для населення і ЖКГ, прийняти драконівський Податковий кодекс, - відзначила Н.Королевська. - Фактично у влади немає економічної моделі, за якою розвиватиметься Україна. Рішення приймаються сьогодні на сьогодні, і ніхто не думає про перспективу".
Як негативні приклади, яким ні в якому разі не повинна наслідувати Україна, глава парламентського комітету назвала дії урядів Руанди, Югославії, Мексики і Аргентини, де надмірні позики МВФ призвели до руйнівної економічної кризи, масових банкротств і навіть громадянських воєн.