RU

М.Азаров: Завдання адмінреформи - створити ефективну систему управління

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що найголовніше завдання адміністративної реформи полягає у створенні ефективної системи управління. Про це глава уряду повідомив сьогодні під час представлення трудовому колективу віце-прем'єр-міністра України - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віктора Тихонова, повідомляє прес-служба Кабміну України.
"Завдання реформи системи управління чи адміністративної реформи, як її іноді називають, полягає не тільки і не стільки у скороченні видатків, скороченні чисельності і оптимізації видатків - це, безумовно, буде одним з результатів, але найголовніше - створити ефективну систему управління, яка б відповідала вимогам часу, не бюрократизувала б процеси в країні, не затягувала б прийняття рішень, а навпаки давала б можливість швидко і ефективно реагувати на ситуацію в країні", - наголосив М.Азаров.
Прем'єр-міністр зазначив, що протягом останніх 20 років робилося кілька спроб реформування системи управління, які не доводилися до логічного завершення: "Нам необхідно хоч один раз набратися енергії, рішучості і вирішити застарілі проблеми". Глава уряду зауважив, що скорочувалися як міністерства і відомства, так і чисельність службовців, однак після цього майже на 100 тис. збільшили чисельність чиновників та майже вдвічі - кількість органів управління. За словами прем'єр-міністра, в результаті таких дій значно зменшилася ефективність праці, а світова криза 2008-2009 рр. показала, що ця система зовсім неефективна.
"Це непроста реформа, реформа складна, болюча, тому що вона зачіпає інтереси десятків тисяч людей... Реформа влади, яка зараз проводиться в країні - це наш шлях, на якому ми маємо створити сучасну, ефективну систему управління країною, яка поєднує як галузевий, так і територіальний принцип управління", - підкреслив М.Азаров.