МВФ може вимагати проведення стрес-тесту банківської системи України, - експерти

Субота 13 квітня 2013 16:33

Нова версія меморандуму українського уряду з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо зміцнення фінансової стабільності України може містити вимоги з проведення стрес-тестування однієї або декількох груп місцевих банків. Таку думку виданню "Дзеркало тижня. Україна" висловили ряд експертів.

"По-перше, на порядку денному все ще стоїть питання відкритої валютної позиції. По-друге, враховуючи різке уповільнення економіки і високі валютні ризики, питання стрес-тестування системних банків на предмет цих ризиків виглядає аж ніяк не зайвим. Плюс заклопотаність МВФ ситуацією в українському банківському секторі може бути також викликана регулярними випадками банкрутства банків в останні роки", - заявив начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.

В свою чергу, член ради Національного банку України (НБУ) Роман Шпек вважає, що стрес-тестування сьогодні потребує не банківська система, а державні фінанси. Адже у разі девальвації гривні (ключовий параметр стрес-тестів) найбільше постраждають державні фінанси: значна частина державного боргу номінована в іноземній валюті, можуть істотно скоротитися податкові надходження від імпорту. Тому влада і фонд можуть розробити поправочні коефіцієнти до числових критеріям програми stand-by щодо державних фінансів, що спрацьовують в залежності від динаміки обмінного курсу.

Читайте також: МВФ в 2013 р. може обмежити розмір видаваних держгарантій в три-чотири рази - не більше ніж 10-15 млрд грн, - експерт

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся