МВФ: Європейським банкам потрібно зміцнити баланси

Багато європейських банків потребують більш значних запасів капіталу, щоб відновити ринкову довіру і знизити ризик нової фінансової кризи, йдеться в доповіді про світову фінансову стабільність Міжнародного валютного фонду.
Банкам усього світу доведеться виплатити 3,6 трлн дол. підлягають погашенню боргів у наступні два роки, передає Reuters.
"Фінансові потреби цих банків збігаються з високою потребою в рефінансуванні в урядів, підвищуючи конкуренцію за убогі фінансові ресурси", - зазначив МВФ.
Підвищення кількості і якості капіталу забезпечить кращий захист від збитків у майбутньому і допоможе відновити доступ на ринки, відзначає фонд.
У цілому, на думку МВФ, світова фінансова стабільність покращилася за останні півроку. Найбільш нагальними завданнями в найближчі місяці стануть фінансування банків і урядів, особливо в уразливих країнах єврозони.
Американські банки наростили капітальні резерви в 2009 р., коли регулятори завершили серію стрес-тестів, що виявили кілька зяючих дірок. Але європейські банки все ще потребують залучення "значних сум капіталу", щоб знову отримати доступ на ринки фінансування, вважає МВФ.
"Це ... нагальна необхідність - щоб слабкі банки збільшили капітал, щоб уникнути небезпечного циклу скорочення частки позикових коштів, слабкого зростання кредитування і падіння цін на активи", - попередив фонд.
Прийдешні стрес-тести Європейського Центробанку нададуть "блискучу можливість" поліпшити прозорість банківських балансів і скоротити невизначеність відносно якості активів у банківських книгах, вважає фонд.
Європейські банки не зможуть отримати весь необхідний капітал на ринках, і можливо, до певної міри цей розрив доведеться заповнити державними коштами. Банки також могли б скоротити виплату дивідендів і зберегти для себе більшу частину прибутку.
"В цілому, комплексна програма заходів - включаючи залучення капіталу, реструктуризацію та, при необхідності, ліквідацію слабких банків та збільшення прозорості банківських ризиків - необхідна, щоб вирішити проблему вразливості банківської системи - зазначив МВФ. - Без цих реформ знижувальні ризики з'являться знову".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся