ru ua

Мосійчук закликав Верховну Раду зберегти парламентаризм

Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук закликав Верховну Раду зберегти парламентаризм. Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook.

"17 вересня, піддавшись на маніпуляції генпрокурора Віктора Шокіна і спікера парламенту Володимира Гройсмана, 262 з вас грубо і цинічно, порушивши Конституцію і закони України, регламент Верховної Ради, проголосували за моє притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. І я на вас навіть не ображаюся, адже ви були під шокуючим впливом фейкового, сфабрикованого відео, на якому я нібито одержував неправомірну вигоду. Зізнаюся: я тоді був в шоці. Це вже зараз, проаналізувавши цю брудну фальшивку, я можу повідомити, що мої слова про розцінки на депутатські запити і звернення вирізані і поміщені в цю фальшивку з мого інтерв'ю одному з західно-європейських каналів на тему політичної корупції. Ні копійки якихось грошей, а тим більше тих сум, про які йдеться в фейкових відео, у мене не вилучено. Більше того, так званий заявник у протоколі свого допиту стверджує, що в момент нібито отримання від нього грошей я був одягнений (увага!) у темний костюм зі значком нардепа. Колеги, ви всі прекрасно бачили те фальшиве відео і бачили, що на ньому лице, схоже на мене, було одягнене в камуфляжну футболку. Вам не смішно? Мені - ні!", - пише він.

Також депутат від Радикальної партії зазначив, що велика кількість хабарників досі на волі, а нелюстрований суддя веде його справу.

"Корупціонери, які крали і далі крадуть, ходять на свободі. Навіть ті, кого ловлять на гарячому, відпускаються судами. А мені нелюстрований суддя Печерського суду Карабань, який свого часу судив майданівців, навіть відмовив у праві на заставу, передбачену законом", - повідомляє Мосійчук.

Між тим, радикал пояснив причини свого ув'язнення.

"Я розцінюю все, що зробили зі мною виключно як політичну розправу за мою критику на адресу генпрокурора і Президента, за викриття мною корупційних схем в енергетиці, за мою принципову позицію очищення і реформування правоохоронної та судової системи. Шановні колеги, зараз я не прошу вас про допомогу і не прошу про співчуття, допомогу у звільненні. Я прошу вас уберегти в Україні парламентаризм, і не допустити відродження тоталітаризму. За це двічі боровся Майдан, за це гинули Герої Небесної Сотні", - заявив політик.

Він також зазначив, що процедура прийняття "диктаторських законів" 16 січня мало чим відрізняється від голосування депутатів 17 вересня по зняттю депутатської недоторканності.

"До речі, в тих же злочинних законах 16 січня банда Януковича намагалася спростити процедуру зняття депутатської недоторканності, але навіть вони були демократичнішими, ніж ви, тому що не збиралися заарештовувати народних депутатів без висновку регламентного комітету. Мене заарештували без права на заставу не для мого гіпотетичного покарання, а для того, щоб залякати вас, колеги, і зробити український парламент зручним і керованим. Якщо ви, шановні колеги, і надалі будете керуватися емоціями і слідувати, як вівці, вказівками маніпуляторів Шокіна, Гройсмана і Порошенка, то вони швидко перетворять вас в стадо, знищать парламентаризм і узурпують владу ", - завершив Мосійчук.