ru ua

Moody's присвоїло Польщі кредитний рейтинг на рівні Prime-1

Міжнародне рейтингове агентство Moody's присвоїло Польщі короткостроковий кредитний рейтинг на рівні Prime-1. Існуючий довгостроковий кредитний рейтинг республіки підтверджений на рівні А2, прогноз - "стабільний". Інформація про це міститься у відповідній доповіді агентства.

На думку експертів Moody's, присвоєння короткострокового кредитного рейтингу на рівні Prime-1 свідчить про поліпшення стану фінансової ліквідності банківської системи країни. Разом з тим, довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги відображають відносно велике зростання економіки та її збалансованість.

Цей фактор гарантує системі значний запас міцності на тлі глобального економічного кризи. Незважаючи на те, що за рівнем ВВП на душу населення Польща відстає від країн Західної Європи, показник зростання національної економіки істотно перевершує аналогічні, починаючи з 2008 р. (Польща - єдина країна ЄС, що мала зростання ВВП в 2009 р.). В агентстві очікують, що подальше зростання економіки країни збереже позитивну динаміку, при тому, що в ряді інших країн ЄС очікується ризик початку рецесії.

В агентстві відзначають, що Польща має високий потенціал у найближчій перспективі підвищити як довгостроковий, так і короткостроковий рейтинги.

Нагадаємо, 14 лютого повідомлялося, що Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service переглянуло кредитні рейтинги 9 європейських країн.