ua en ru

Moody's знизило кредитний рейтинг України з "Caa1" до "Caa2", прогноз "негативний"

Міжнародне рейтингове агентство Moody's повідомило про пониження кредитного рейтингу країни із "Caa1" до "Caa2"

Міжнародне рейтингове агентство Moody's повідомило про пониження кредитного рейтингу країни із "Caa1" до "Caa2", йдеться в повідомленні агентства.

Експерти Moody's виділили три причини зниження рейтингу України:

- зростання політичної та соціальної напруги у країні, яка підвищує ризики політичної кризи і нестабільності у країні;

- загроза гострої нестачі іноземної валюти через підвищений попит на неї з боку населення у зв'язку з погіршенням становища національної валюти і можливою політичною кризою;

- можливість відмови Росії від надання Україні фінансової допомоги.

Зазначимо, що наприкінці 2013 р. Moody's Investors Service опублікувало прогноз, згідно з яким ВВП України у 2014 р. може вирости на 1,5%, зростання економіки буде супроводжуватися невеликим прискоренням інфляції і легким ослабленням гривні до 8,5 грн на кінець 2014 р.

Як повідомлялося, 28 січня міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's знизило довгострокові і короткострокові рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній валюті з В-/B до CCC+/C. Також S&P підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні рейтинги в національній валюті на рівні В-/B. Прогноз рейтингів - "Негативний".

"Політична нестабільність в Україні значно загострилася. Ми оцінюємо Україну за нашими критеріями як таку, що має характеристику "проблемного громадянського суспільства з ослабленими політичними інститутами", а це зменшує можливості уряду підтримувати своєчасне обслуговування боргу", - йшлося в повідомленні.

Довгостроковий рейтинг за національною шкалою S&P знизило з "uaBBB-" до "uaBB+".

Як раніше зазначили у Fitch Ratings, зіткнення між антиурядовими демонстрантами і правоохоронцями в Україні можуть послабити рівень довіри до гривні і призвести до зростання попиту на іноземну валюту, незважаючи на позитивний ефект від кредиту РФ: "Ми не очікуємо, що влада перейде до більш гнучкої курсової політики, і прогноз гривні залишиться на рівні 8,3 грн/дол. цього року завдяки російській угоді про фінансування".

При цьому у Fitch нагадали, що раніше агентство визначило суверенний рейтинг України на рівні "B-" із прогнозом "негативний", а наступна запланована рейтингова оцінка буде проводиться по 28 лютого 2014 р.