Moody's знизило кредитний рейтинг Іспанії з Aa2 до A1, прогноз - "негативний"

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило суверенний кредитний рейтинг Іспанії з Aa2 до A1, прогноз по рейтингу - "негативний". Про це говориться в повідомленні агентства.
Подібні рейтингові дії аналітики Moody's пояснили низкою як макро-, так і мікроекономічних чинників.
На думку експертів Moody's, економіка Іспанії недостатньо захищена від нестабільності на фінансових ринках і можливих ризиків погіршення економічної ситуації в єврозоні. З моменту постановки суверенного рейтингу країни на перегляд в липні 2011 р. владі Іспанії не вдалося знайти вихід з боргової кризи. Крім того, банківська система Іспанії також обтяжена великою зовнішньою заборгованістю. Обидва ці чинники роблять Іспанію уразливою перед обличчям складної макроекономічної ситуації і можливої рецесії.
Також перспективи Іспанії погіршали на тлі загального уповільнення економічного зростання в світі, скорочення джерел фінансування банківської системи і її впливу на економіку країни в цілому. Так, за даними експертів Moody's, очікується, що реальний приріст ВВП Іспанії в 2012 р. складе в кращому разі 1%.
Слабке економічне зростання, у свою чергу, зробить важкодосяжними амбітні податково-бюджетні показники, задані владою для скорочення бюджетного дефіциту.
Нагадаємо, що 14 жовтня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&Р) знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії з АА до АА-, прогноз по рейтингу - "негативний".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся