Молдавія сьогодні відзначає 20-ту річницю незалежності

НовиниПолітика    27.08.2011 - 02:56

Молдавія сьогодні відзначає 20-ту річницю незалежності. 27 серпня 1991 р. депутати парламенту республіки схвалили Декларацію незалежності.

Святкова програма розпочнеться вранці в Кишиневі з покладання квітів до пам'ятника господарю Штефану Великому, який вважається засновником молдавської державності. У церемонії візьмуть участь керівники країни, міністри і депутати парламенту.

Потім на центральній площі столиці відбудеться військовий парад - вдруге за роки незалежності. Більше тисячі військовослужбовців Національної армії, сотні співробітників МВС і прикордонної служби крокуватимуть повз центральну трибуни. Піші підрозділи замкне колона військової техніки.

Ювілейні торжества продовжаться виступами етнічних, фольклорних та художніх ансамблів, музично-літературними творами і концертом за участю зірок естради. Завершиться святкування дня незалежності Молдавії великим феєрверком.

У п'ятницю в Кишиневі відбулися урочисті збори, на якому були присутні всі президенти незалежної Молдови, передає радіо "Свобода".

Напередодні Президенти США і Росії направили в Кишинів вітальні послання. Барак Обама сказав, що США підтримують суверенітет і територіальну цілісність Молдавії. Крім того, Штати готові надати республіці необхідну підтримку в процесі європейської інтеграції. За словами Обами, США вітають успіхи, яких Молдавія домоглася за ці 20 років незалежності. Зокрема, це стосується і тих зусиль, які були докладені при формуванні суспільства, заснованого на принципах демократії і верховенства закону.

Дмитро Медведєв зазначив, що зміцнення молдавської державності, реформування соціальної та економічної сфери республіки мають велике значення для розкриття потенціалу багатопланової взаємодії між країнами.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top