Моісеєнко: Продукція 10 з 15 іноземних фармпідприємств, які намагалися вийти на український ринок, не відповідає євростандартам

За результатами проведеної Державною службою України з лікарських засобів перевірки виявлено, що продукція 10 з 15 іноземних фірм лікарських препаратів, які намагалися вийти на ринок України, не відповідає європейським стандартам. Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомила перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моісеєнко, передає кореспондент РБК-Україна.

Нагадавши, що з листопада 2011 р. перевірці на відповідність європейським стандартам піддаються імпортні лікарські препарати, Моісеєнко, зокрема, зазначила: "Результат вже показав себе - у нас з 15 іноземних виробництв, перевірених Гослікслужбою, протягом останніх чотирьох місяців, 10 не отримали підтвердження відповідності вимогам GMP".

Політику виявлення порушень відповідності європейським стандартам, за словами Моісеєнко, Кабмін буде продовжувати і надалі.

Також вона повідомила, що, незважаючи на те, що на сьогодні в Україні вітчизняних ліків реалізовується майже в 2 рази більше, ніж раніше, "в грошовому (вираженні)... перевага все таки надається іноземним лікам, а якщо це так, то це валюта, яка вивозиться за кордон, і Україна також має певні заходи ухвалювати з цього приводу".

Моісеєнко впевнена, що до такої ситуації призвело те, що "сьогодні Україна має надзвичайно ліберальні правила допуску іноземних ліків на внутрішній ринок".

"Питома вага імпортної продукції майже в 2,3 рази перевищує вітчизняну продукцію. Не менше 30% медичної продукції імпортного виробництва, допущеної на ринок України, не підтверджено сертифікатом GMP, і це робота, яка зараз також буде проводитися урядом, Міністерством охорони здоров'я, нашою Державною лікарською інспекцією, що, насамперед, повинна вивести у однакові рівні умови перебування на фармацевтичному ринку України як українських, так і закордонних виробників ліків", - зазначила перший заступник міністра охорони здоров'я.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів України зобов'яже українських лікарів інформувати хворих про наявність вітчизняних ліків, альтернативних імпортним, більш дорогим аналогам.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся