Модернізація ЧФ РФ - один з елементів пакету домовленостей, які передбачають зниження ціни на газ для України, - джерело

У Києві знову, як і при підписанні Харківських угод навесні 2010 року, вирішили пов'язати питання Чорноморського флоту з ціною на газ. За даними джерел видання "Дзеркало тижня. Україна", угода з модернізації ЧФ РФ - один з елементів обговорюваного Києвом і Москвою великого пакета домовленостей, які передбачають зниження ціни на газ для України.
Робота над угодою про модернізацію озброєння і техніки ЧФ йде давно. "Для росіян це одне з принципових угод, оскільки дозволяє зробити Севастополь відносно боєздатною військово-морською базою, де знаходилися б сучасні кораблі, в тому числі і класу "Містраль". Інакше кораблі Чорноморського флоту, що базуються в Криму, перетворяться на іржаві руїни", - наголошується в статті Володимира Кравченка.
Співрозмовники видання розповідали, що позиція української сторони до останнього часу полягала в тому, щоб в угоді про оновлення військової техніки і озброєння були прописані не тільки механізм, процедура їх заміни, а й був зафіксований пункт обов'язкового узгодження з Україною заміни кораблів, літаків. При цьому самі росіяни пропонували українській стороні, щоб технічне обслуговування цих російських кораблів проводили судноремонтні підприємства України, намагаючись таким чином добитися від українців згоди на якнайшвидше підписання документа.
"Севастополь має сакральний вплив на розуми російського керівництва, змушуючи чіплятися за військово-морську базу в Криму. Для росіян Севастополь не просто місто, а ностальгічний символ імперської величі Росії. І тому заради збереження бази та зміцнення її військового потенціалу Москва готова йти на поступки Києву. Адже угоди щодо Чорноморського флоту знову можна буде подати внутрішньому російському споживачеві як великий успіх російської дипломатії. Не кажучи вже про те, що будь-яке посилення позицій ЧФ Росії в Криму посилює і позиції Росії на півострові", - наголошується в статті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся