Мобілізацію почали використовувати як засіб адмінресурсу, - Карасьов

Четвер 12 лютого 2015 09:14

Цілеспрямований пошук депутатів ВО "Свобода" для мобілізації є свідченням появи нової форми адміністративного ресурсу. Про це заявив політолог Вадим Карасьов, коментуючи опубліковані у ЗМІ листи від військкоматів до голів районних рад із проханням надати інформацію про депутатів-"свободівців".

"Якщо автентичність опублікованих листів буде доведена, це свідчитиме про те, що війна на сході стала дієвим інструментом внутрішньої політики - в сенсі "розбірок" з опонентами. В листі сказано про те, що Івано-Франківський військкомат цікавиться чомусь не всіма депутатами райради, а лише "свободівцями". Причому мова йде про регіон, де націоналісти в значній мірі присутні у радах різних рівнів", - вважає Карасьов.

Нагадаємо, в ЗМІ був опублікуваний лист військового комісару з Івано-Франківської області до голови Снятинської районної ради із проханням "надати інформацію на депутатів із партії "Свобода" для виконання указу Президента про часткову мобілізацію".

На думку Карасьова, використання мобілізації для зведення рахунків стає ознакою нового цинізму в суспільстві.

"В бізнесі вже деякий час підприємці, що ворогують, погрожують один одному повістками до військкоматів. А торгівля довідками про неможливість нести військову службу стає все більшою галуззю економіки. Тепер мобілізація, справжня війна, нажаль, стає засобом війни політичної - засобом послаблення конкурентів. І це є ознакою цинічного ставлення до війни, яку веде Україна, до тих, хто втрачає здоров'я і життя під час бойових дій", - сказав Карасьов.

Як відомо, минулого тижня "Свобода" заявила про створення комбатантського об'єднання "Легіон Свободи". До його складу увійшли усі свободівці, які в складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів беруть участь у бойових діях. Наразі кількість "свободівців", які беруть участь в добровольчих батальйонах або були мобілізовані, становить більше 500 чоловіків.

В лютому до лав збройних сил були мобілізовані екс-віце-спікер ВР від "Свободи" Руслан Кошулинський та екс-нардепи Олексій Кайда та Маркіян Лопачак.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся