Місія ООН закликає Україну дотримуватися зобов'язань перед кримчанами

Місія ООН закликає Україну дотримуватися зобов'язань перед кримчанами
Фото: Фіона Фрейзер (flickr.com/unisgeneva)

В ООН зафіксували випадки дискримінації української влади щодо кримчан

Українська сторона має виконувати свої зобов'язання перед жителями окупованого Криму, які виїжджають на материкову частину. Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер, передає кореспондент РБК-Україна.

За її словами, хоча Україна й не має фактичного контролю над Кримом, у неї залишаються обов'язки з прав людини перед кримчанами. Зокрема, вони повинні мати право на безперешкодний доступ до державних послуг на материковій частині України.

Крім того, за словами Фрейзер, у новій доповіді моніторингової місії ООН з прав людини в окупованому Криму висвітлені "дискримінаційні положення українського законодавства і довільне застосування законодавства".

"А також упереджене ставлення державних органів, що іноді застосовується до людей з Криму", - додала вона.

Це, як зазначила Фрейзер, перешкоджає доступу до різних форм документів, державних послуг на материковій частині України, зокрема банківських послуг та послуг з державної реєстрації.

"Ми закликаємо українську владу дотримуватися своїх зобов'язань щодо прав людини перед жителями Криму та застосовувати з цією метою всі наявні юридичні та дипломатичні засоби", - підкреслила Фрейзер.

Нагадаємо, раніше в ООН закликали РФ надати міжнародним місіям доступ в окупований Крим.

Також в ООН повідомили, що у анексованому Криму українською мовою навчаються лише 318 дітей.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся