ua en ru

Місія ОБСЄ повинна мати доступ до всього кордону України з РФ, - Могеріні

Місія ОБСЄ повинна мати доступ до всього кордону України з РФ, - Могеріні Фото: Федеріка Могеріні (flickr.com/eeas)

Могеріні пояснила, що рішення про миротворчу місію ухвалюється Радбезом ООН, а не ЄС

У Європейському Союзі хотіли б, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ мала повний доступ до всього кордону України з Росією. Про це заявила віце-президент Європейської комісії - високий представник Євросоюзу в закордонних справах і політики безпеки Федеріка Могеріні в інтерв'ю агентству УНІАН.

Зокрема на питання, чи може ЄС розглядати доповідь Інституту Хадсона з конкретними пропозиціями щодо миротворчої місії ООН, Могеріні пояснила, що рішення про таку місію ухвалюється Радою Безпеки ООН, а не Європейським Союзом як таким.

"Ми хотіли б, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні мала повний доступ до всієї території України, в тому числі, (перебувала - ред.) уздовж російсько-українського кордону, відповідно до свого мандату. Якби місія, узгоджена Радою Безпеки ООН, могла б усе це прискорити і допомогти просуванню реалізації Мінських домовленостей, ми б, звичайно, були тільки за", - наголосила високий представник.

На уточнення, чи не настав час для ЄС бути більш активним учасником щодо врегулювання ситуації в Україні, Могеріні вказала, що взаємодія ЄС "через наші держави-члени, Францію і Німеччину, з Україною і Росією, з ОБСЄ, ООН та США, тісна і відбувається на постійній основі".

"Ми не тільки є найбільшим учасником СММ ОБСЄ, але тепер і підсилюємо наш внесок. Крім того, ми підтримуємо переговори в Тристоронній контактній групі", - підкреслила Могеріні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЄС активно працюють над створенням умов, які гарантують досягнення повного припинення вогню на Донбасі.