ru ua

Світова економіка показує тенденцію до відновлення, - Лагард

Світова економіка відступила від краю прірви і показує ознаки відновлення в єврозоні та США, але високий рівень держборгу в розвинених країнах і зростання цін на енергоресурси залишаються ключовими факторами ризику. Таку думку висловила голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, виступаючи в Пекіні.

"Світова економіка може перебувати на шляху до відновлення, але права на помилку немає і простір для маневру сильно обмежено", - сказала Лагард, передає Reuters.

Вона звернула увагу на поліпшення макроекономічних показників в США і на зусилля Європи по боротьбі з грецьким борговою кризою як на докази правильності обраного міжнародним співтовариством курсу на протидію кризі.

За її словами, "завдяки спільним зусиллям світова економіка відступила від краю прірви і тепер є причини бути більш оптимістичними". "Однак оптимізм не повинен викликати помилкового відчуття безпеки. Як і раніше існують масштабні економічні та фінансові виклики, з якими ми повинні справитися", - підкреслила голова МВФ.

Лагард звернулася до розвинених країн із закликом продовжити проводити збалансовану податкову політику, реформи фінансового сектора, а також структурні та інституціональні реформи. Країни, що розвиваються, за її словами, повинні зберігати високі темпи економічного зростання, однак при цьому не допускати "перегріву" економіки.