ru ua

У МІП назвали військовим злочином заміщення Росією населення в окупованому Криму

У МІП назвали військовим злочином заміщення Росією населення в окупованому Криму Фото: Еміне Джапарова (mip.gov.ua)

У вересні 2014 року РФ провела на півострові перепис населення

Росія здійснює військовий злочин, заміщаючи цивільне населення в окупованому Криму. Про це повідомила перший заступник міністра інформаційно політики Еміне Джепарова, передає "112 Україна".

"Це військовий злочин - заміщення цивільного населення під час окупації, яка порушує Женевську конвенцію і саме в цьому РФ теж здійснює фактично ще одне військове злочин по відношенню до України", - сказала Джепарова.

Вона нагадала, що у вересні 2014 року РФ провела на півострові перепис населення, яка не була визнана урядом України.

заступник Міністра зазначила, що перепис була бойкотирована більшістю кримських татар, а "тому ці цифри, які вони надають не релевантні, а цифри такі - ніби чисельність українців у Криму скоротилася до 15 %, кримських татар - до 10 %, а раніше офіційно це було 13%, а інші, російськомовні, - 65 % населення".

За її словами, офіційно зареєстровано близько 27 тис. переселенців з Криму, а неофіційно - до 60 тис. Вона підкреслила, що дехто не хоче брати довідку про те, що вони внутрішньо переміщені особи, оскільки вважають себе громадянами України.

Нагадаємо, раніше уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив що Росія завезла на окупований півострів Крим 250 тисяч осіб з ОРДЛО і 300 тисяч осіб з РФ з метою примусово змінити демографічну ситуацію.