МОЗ закупить на 100 млн гривень ліки для людей з гемофілією

МОЗ закупить на 100 млн гривень ліки для людей з гемофілією
Фото: ліки, ілюстративне зображення (moz.gov.ua)

Гроші у МОЗ зекономили на міжнародних тендерах

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) та Програма розвитку ООН закуплять додатково ліки для людей з гемофілією на 100 млн гривень. Ці кошти вдалося зекономити завдяки ефективності міжнародних закупівель ліків, йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ.

"Ліки для людей з гемофілією продовжують прибувати у країну. Минулого тижня були доставлені ще три препарати вартістю 10 млн гривень. Серед отриманих препаратів "Фактор коагуляції крові IX (рекомбінантний)" (500 МО та 1000 МО), "Фактор коагуляції крові людини VIII та фактор Віллебранда людини" (500 МО та 1000 МО) та "Антиінгібіторний коагулянтний комплекс" (500 МО). Загалом, цього року ПРООН вже поставила ліки від гемофілії вартістю 460 мільйонів гривень (80% від замовленого обсягу)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ліки для дітей та дорослих з гемофілією закуповуються за кошти державного бюджету України в рамках механізму закупівель спеціалізованими організаціями. Всі 33 препарати за напрямками дитячої і дорослої гемофілії були закуплені відповідно до замовлення.

"Гемофілія - не єдине захворювання, для лікування якого вдалось закупити додаткові обсяги ліків. Завдяки заощадженням, можна буде пролікувати більше пацієнтів, хворих на рак крові, хворобу Гоше, легеневу гіпертензію та деякі інші захворювання", - сказала заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина.

Як повідомляє ПРООН, закупівлі загалом за 26 напрямами вже завершені на 63%. Ліки постачаються в країну відповідно до узгодженого графіка. Попередня сума заощаджених коштів за всіма напрямками становить понад 260 млн гривень.

"На сьогодні лікарські засоби та медичні вироби поставлені на суму 1,5 млрд із 2,4 млрд грн, на які вже укладено контракти", - додали в прес-службі МОЗ.

Гемофілія - спадкове генетичне захворювання, яке ослаблює здатність організму згортання крові. В Україні (крім АР Крим та м. Севастополя) на диспансерному обліку наразі перебуває близько 1900 дорослих та 600 дітей з різними формами гемофілії.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я нещодавно поінформувало, що у державних і приватних медичних закладах працюють понад 186 тис. лікарів, таким чином тотального браку кадрів у медзакладах країни немає.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся