МОЗ закупив "швидкі" за цінами нижче середньоринкових, - експерти

Експерти Міністерства юстиції та Міністерства економічного розвитку України оцінили вартість машин швидкої допомоги в Україні: МОЗкупив "швидкі" за цінами нижче середньоринкових. Такий висновок був зроблений за підсумками незалежної оцінки Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін'юсту України та ДП "Зовнішторгвидав України" Мінекономрозвитку України".

"За загальними висновками експертних установ встановлено, що ціна автомобіля швидкої медичної допомоги залежить від комплектації та якості обладнання. Отже, на ринку сформувалися різні ціни на автомобілі. Коливання цін відзначаються і в секторі державних закупівель", - зазначила начальник управління моніторингу державних цільових програм та державних закупівель МОЗГалина Довганчин.

За даними Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін'юсту, сьогодні на ринку на автомобілі швидкої допомоги типу А2 на базі ГАЗ 32313) є пропозиції в ціновому діапазоні 383 тис. 167 - 481 тис. 167 грн. МОЗ закупив такі автомобілі за 475 тис. грн за одиницю. Що стосується "швидких" типу В (на базі Peugeot Boxer), то цінова пропозиція на ринку коливається від 640 667 тис. грн до 689 тис. 852 грн за одиницю. МОЗ за результатами тендеру заплатить за аналогічні автомобілі швидкої допомоги 649 тис. і 649,5 тис. грн. Вартість "швидких" типу С (реанімобіль) сьогодні становить 837 тис. - 932 тис. 628 грн. Міністерство заплатить за дані автомобілі 844 тис. грн за одиницю.

Також ДП "Зовнішторгвидав України" Мінекономрозвитку України" провело моніторинг аналогічних закупівель АСМП за період з 2012 по жовтень 2013 р., як регіонах, так і на центральному рівні. За даними цього дослідження, "швидкі" типу А2 закуповувалися за цінами до 588 тис. грн, а при закупівлі машин типу В ціни доходили до 818 тис. грн. За реанімобіль (тип С) могли заплатити і зовсім 1 млн 275 тис. грн за одиницю. Таким чином, попередні закупівлі обходилися державі і місцевим бюджетам на 25%-50% дорожче.

Дослідження свідчать, що МОЗ закупив автомобілі швидкої допомоги за цінами нижче середньоринкових. І це при тому, що вимоги до каретам швидкої допомоги і медоборудованию в них були істотно посилені. Нові "швидкі" буде встановлюватися медичне обладнання виключно провідних світових виробників: Іспанії, Італії, США, Японії, Великобританії, Німеччини, Угорщини, Сінгапуру, Кореї, а також України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся