МОЗ в 2013 р. закупить 1 200 автомобілів швидкої допомоги на суму близько 1 млрд грн

Четвер 17 січня 2013 12:43

У 2012 р. на виконання закону "Про екстреної медичної допомоги" Міністерство охорони здоров'я України закупило 216 автомобілів швидкої допомоги типу "ВС" (покращені) для лікувально-профілактичних установ Вінницької, Дніпропетровської, Донецької областей та м. Києва на суму 200 млн грн. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами заступника міністра, дані автомобілі були направлені, перш за все, в регіони, де реалізовується пілотний проект і випробовується реалізація закону "Про екстрено медичної допомоги". Толстанов також повідомив, що в 2013 р. планується закупити 1 200 штук аналогічних автомобілів на суму близько 1 млрд грн. Близько 1 тис. автомобілів будуть категорії "B" (для оперативно-медичної допомоги) та близько 200 - категорії "С" (реанімобілі).

За словами Толстанова, за даними центрів екстреної меддопомоги в Україні щодоби приймається в кожному з регіонів від 1,5-2 тис. медвизовов. При цьому бригади швидкої допомоги в містах добираються до місця виклику протягом 8-10 хвилин, а в сільській місцевості - за 20-22 хв.

За словами чиновника, цю ситуацію можна поліпшити в разі, якщо автомобілі швидкої допомоги будуть обладнані GPS-навігаторами як у Харківській та Дніпропетровській областях, над чим сьогодні щільно працює міністерство.

Читайте також: Держінвестпроект планує в 2013 р. ввести другий етап нацпроекта "Своєчасна допомога" загальною вартістю 401 млн грн

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся