МОЗ назвав категорії українців, які підлягають ризику зараження вірусом Зіка

НовиниСуспільство    28.01.2016 - 17:10
Фото: переносниками вірусу вважають комарів
Фото: переносниками вірусу вважають комарів

Отримати інфекцію можуть туристи, які відпочиватимуть за кордоном у екзотичних країнах

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань з квітня 2015 року в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення захворювання, викликаного вірусом Зіка. В першу чергу вірус є небезпечним для вагітних жінок, йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ України.

"Переносниками вірусу є комарі роду Aedes, які не мешкають на теренах України, тому небезпеки поширення вірусу у країні немає. Проте отримати інфекцію можуть туристи, які відпочиватимуть за кордоном у екзотичних країнах", - йдеться у повідомленні.

Як правило, захворювання протікає в легкій і середньо-важкій клінічній формі і закінчується одужанням. Разом з тим, на сьогоднішній день з'являються дані про вплив вірусу на плід людини.

"Зараження лихоманкою Зіка жінок у перші три - чотири місяці вагітності призводить до аномалій розвитку плоду, в тому числі до мікроцефалії новонароджених", - йдеться у повідомленні.

Тому, Державна санітарно-епідеміологічна служба України звертає увагу громадян на можливу небезпеку перебування вагітних у регіонах неблагополучних щодо вірусу Зіка.

За необхідності перебування у згаданих країнах доцільно використовувати заходи захисту від комарів (репеленти, одяг з довгими рукавами, штани), намагатися уникати заболочених місць. У готелях не варто відкривати вікна, якщо вони не обладнані протимоскітними сітками. У разі нездужання після повернення негайно звертайтеся до лікаря і повідомте про країну свого перебування.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) допустила, що число заражень вірусом Зіку у країнах Південної та Північної Америки може досягти трьох-чотирьох мільйонів, включаючи 1,5 мільйона випадків у Бразилії.

Нагадаємо, 27 січня в Європі був виявлений перший випадок зараження тропічним вірусом Зіку. Лабораторні дослідження показали позитивний результат на цей вірус у жителя Данії.

Згодом, у Португалії, Фінляндії та Німеччини у кількох людей діагностували вірус Зіку, жоден з інфікованих не потребував госпіталізації.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся