ua ru

МОЗ ініціює засідання РНБО з питаннь вакцинації дітей

МОЗ ініціює засідання РНБО з питаннь вакцинації дітей Фото: в.о. глави МОЗ Уляна Супрун

МОЗ вимагає забезпечити щепленнями не менше 95% дітей в Україні

Міністерство охорони здоров'я України ініціює засідання Ради національної безпеки і оборони з питання вакцинації дітей. Про це на брифінгу повідомила в. о. голови МОЗ Уляна Супрун, передає кореспондент РБК-Україна.

"Вакцинація та імунізація - це питання національної безпеки. Нещодавно була колегія міністерства і на ній надали статистику, скільки дітей було вакциновано на 1 липня 2016 року: проти туберкульозу щеплення отримали лише 11,5%, від поліомієліту - 39%, кашлюку, дифтерії, правця - менше 2%, гемофілії - 4%. Проблема не тільки в доставці вакцини, а також у тому, що дітей не вакцинують", - зазначила Супрун.


За її словами, МОЗ підготував листа президенту Петру Порошенку та секретарю РНБО Олександру Турчинову з вимогою забезпечити щеплення для 95% дітей України – до рекомендованого рівня Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"Просимо вас, пане президент, чи пан секретар, сприяти проведенню засідання РНБО з залученням всіх зацікавлених сторін і розглянути питання імунопрофілактики як важливої складової національної безпеки України. Ці листи готові і сьогодні їх направлять президенту і в РНБО. Сподіваюся, що буде швидка відповідь", - додала Супрун.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МОЗ обіцяє відзвітувати про наявність вакцин вже цього тижня.