Мін'юст підготував новий позов до Гааги щодо російської агресії

НовиниПолітика    27.08.2016 - 22:03
Фото: Павло Петренко анонсував новий позов до Міжнародного суду ООН
Фото: Павло Петренко анонсував новий позов до Міжнародного суду ООН

Позов було підготовлено спільно з Міністерством закордонних справ

Україна підготувала черговий міждержавний позов проти Росії через агресію на Донбасі й анексії Криму в міжнародний суд ООН у Гаазі. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі телеканалу "112 Україна".

Зазначено, що позов було підготовлено спільно з Міністерством закордонних справ. Іншої конкретики Петренко уникнув.

"Є ще окрема справа, яка зараз уже на підході, і ми спільно з МЗС її готуємо до міжнародного суду ООН. Я не хочу розповідати деталей, скоро ви про неї дізнаєтеся", - заявив міністр.


Він також підкреслив, що Україна вже подала в суд Гааги позови проти Росії щодо анексії Криму та щодо окупації Донбасу.

"І один, і другий позов подано (по Донбасу і Криму - ред.), і не тільки в Гаагу. У нас кілька міждержавних позовів до Європейського суду з прав людини - їх уже п'ять", - повідомив Петренко.

"У Міжнародний кримінальний суд подано заяву України і щодо подій на Майдані, і з приводу подій на Донбасі і в Криму. Також ми допомагаємо простим українцям, які постраждали від окупації Донбасу й анексії Криму, готувати індивідуальні позови - їх більше 2 тисяч було подано до Європейського суду", - розповів глава Мін'юсту.

Нагадаємо, наприкінці травня 2016 року суд у Гаазі почав вивчати матеріали про військові злочини Росії у східній Україні.

On Top