ru ua

Мін'юст зобов'язав арбітражних керуючих проходити раз в 2 роки курси підвищення кваліфікації

В Україні в 2013-2014 рр.. всі арбітражні керуючі, розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори повинні пройти курси підвищення кваліфікації. Відповідний наказ про систему підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовку арбітражних керуючих видало Міністерство юстиції як державний орган з питань банкрутства.

Під час навчання мають бути освоєні питання, пов'язані з діяльністю арбітражного керуючого, що вимагають постійного оновлення і вдосконалення, а також тематика, необхідна для набуття професійних навичок, ефективного вирішення завдань професійної діяльності.

Зокрема, буде розглядатися судова практика у справах про банкрутство, новели в законодавстві України, що стосуються діяльності арбітражного керуючого, правила ведення діловодства та архіву арбітражного керуючого і т.д.

Згідно з наказом Мін'юсту, арбітражні керуючі, розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори будуть зобов'язані проходити таке навчання один раз на два роки, повідомляє прес-служба відомства.

Курси підвищення кваліфікації проводитимуться вузами, які отримали дозвіл Мін'юсту на підготовку арбітражних керуючих, а також Всеукраїнськими саморегулівними організаціями арбітражних керуючих.

За підсумками, ті установи або організації, які здійснювали навчання, будуть проводити підсумкові заліки та видавати свідоцтво про підвищення кваліфікації. Списки осіб, яким були видані такі свідоцтва, будуть відправлятися в Мін'юст.

При цьому Міністерство юстиції здійснюватиме моніторинг фахівців, що пройшли підвищення кваліфікації. У разі виявлення осіб, які не пройшли відповідних навчань, Мін'юст буде вносити подання до Дисциплінарну комісію арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) щодо застосування до осіб дисциплінарних стягнень, передбачених законодавством.

Читайте також: В Україні набув чинності закон, згідно з яким вводиться Єдиний реєстр арбітражних керуючих