ua ru

Мінський меморандум передбачав передачу донецького аеропорту бойовикам ДНР, - ЗМІ

Донецький аеропорт мали передати сепаратистам. Про це пише "Дзеркало тижня. Україна", посилаючись на секретний додаток до Мінського меморандуму.

"На карті лінії зіткнення на Донбасі, яка міститься в Мінському меморандумі, чітко видно, що Донецький аеропорт знаходиться на схід від узгодженої "мінської" лінії, тобто на території, яка повинна відійти сепаратистам", - йдеться у публікації.

"Додаток: лінія зіткнення сторін з прив'язкою до місцевості" до мінському меморандуму містить в собі таблицю з перерахуванням населених пунктів, через які має проходити лінія зіткнення, а також їх точні географічні координати.

"І це незважаючи на те, що на карті РНБО аеропорт знаходиться в зоні бойових дій, а в численних коментарях українських офіційних осіб стверджувалося, що ДАП контролюється українською стороною", - стверджує автор.

Як пояснило виданню одне із джерел, за задумом мінських домовленостей аеропорт мав відійти сепаратистам в результаті виконання взаємних зобов'язань: бойовики також мали передати під український контроль ряд населених пунктів. "Але вони цього не зробили, як, втім, не виконали й інші пункти мінського меморандуму. Відповідно, аеропорт їм не передали", - сказано в статті.

Нагадаємо, за даними штабу АТО, сили антитерористичної операції в районі аеропорту Донецька взяли в полон 10 бойовиків.

За матеріалами ЗН