Мінські домовленості повинні бути реалізовані в повному обсязі, - Меркель і Макрон

НовиниПолітика    25.07.2017 - 03:29
Фото: Еммануель Макрон і Ангела Меркель (bundesregierung.de)
Фото: Еммануель Макрон і Ангела Меркель (bundesregierung.de)

Канцлер ФРН і президент Франції підвели підсумки переговорів "нормандської четвірки"

Лідери України, Франції, Німеччини і Росії в ході переговорів "нормандської четвірки" підтвердили необхідність реалізації Мінських домовленостей в повному обсязі. Про це йдеться у спільній заяві президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера ФРН Ангели Меркель.

"Лідери домовилися, що політичні, гуманітарні та економічні питання, а також аспекти безпеки мінського комплексу заходів необхідно реалізувати в повному обсязі. Вони підкреслили значення рішень саміту в Парижі (2 жовтня 2015) і Берліні (19 жовтня 2016)", - йдеться в заяві.

Зокрема, у заяві йдеться про необхідність негайного припинення порушення режиму припинення вогню і вжиття необхідних заходів для запобігання руйнуванню цивільної інфраструктури, щоб уникнути гуманітарної катастрофи на Донбасі.

"Розведення військових частин і відведення важкого озброєння має бути пріоритетом", - йдеться в заяві.

Наголошується, що розглядалося насамперед відведення важкого озброєння і частин у найбільш постраждалих районах, список яких склали лідери Франції та Німеччини.

Крім того, лідери "нормандської четвірки" закликали відвести війська і озброєння з нинішніх позицій у Станиці Луганській під наглядом і контролем місії ОБСЄ.

"Повинен бути гарантований безпечний доступ СММ ОБСЄ у всі райони Донбасу, в тому числі до тимчасово непідконтрольних відрізків українсько-російського кордону", - йдеться в заяві.

Сторони домовилися найближчим часом зробити кроки для відновлення економічних відносин і розглянути деталі цього якнайшвидше.

Нагадаємо, під час телефонних переговорів "нормандської четвірки" президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Греманіі Ангела Меркель заявили про неприпустимість заяв про створення проекту "Малоросії".

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top