ua en ru

Мінрегіонбуд виграв суд у справі про засекречення генпланів міст

Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову суду першої інстанції про визнання протиправними дій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ у справі про засекречення генеральних планів міст України.

Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову суду першої інстанції про визнання протиправними дій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ у справі про засекречення генеральних планів міст України. Таке рішення суд ухвалив у середу, передає кореспондент РБК-Україна.

Таким чином, суд задовольнив апеляційну скаргу міністерства на постанову Окружного адміністративного суду Києва.

Зокрема, своїм рішенням від 1 жовтня 2013 р. Окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправною бездіяльність Мінрегіонбуду щодо нерозгляду експертних пропозицій Східноукраїнського центру громадських ініціатив, які були підготовлені центром за результатами громадської експертизи діяльності міністерства.

За словами голови центру Володимира Щербаченко, центр досліджував процедуру формування переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Мінрегіонбуді, і в ході дослідження громадські експерти з'ясовували причину, яка спонукає міністерство вносити у власний перелік службової інформації великомасштабні карти і плани, що в свою чергу призводило до засекречування генеральних планів міст.

"Ми підготували експертні пропозиції, які ще в липні 2012 р. направили в міністерство, але колегія не відбувалася 14 місяців аж до того часу, поки ми не подали в суд на них", - сказав Щербаченко.

Він зазначив, що Східноукраїнський центр громадських ініціатив буде оскаржувати рішення суду.