Міносвіти пропонує виключити коледжі та технікуми з системи вищої освіти

Міністерство освіти і науки України планує виключити коледжі та технікуми з системи вищої освіти. Відповідна ініціатива міститься в проекті закону "Про професійну освіту", заявив перший заступник міністра заступник міністра освіти і науки Євген Сулима.

Міністерство освіти і науки України, очолюване Дмитром Табачником (на фото), планує виключити коледжі та технікуми з системи вищої освіти. Відповідна ініціатива міститься в проекті закону "Про професійну освіту", заявив перший заступник міністра заступник міністра освіти і науки Євген Сулима.

"Ми продовжуємо шукати механізми, які дозволили б гнучко і оперативно реагувати на нові запити економіки країни, на наш погляд, є єдиним можливим стратегічним шляхом розвитку освіти", - зазначив Сулима.

За його словами, сьогодні Міністерство освіти і науки активно працює над законопроектом "Про професійну освіту", який покликаний значно модернізувати систему професійної освіти і підняти її престижність серед молоді.

"Ми також розуміємо , що сьогодні потрібно збільшувати державне замовлення на підготовку фахівців інженерно - технічних спеціальностей, ІТ - спеціалістів, таким же чином підтримувати і робочі професії - і цей задум поступово реалізується", - підкреслив чиновник.

Він зазначив, що згідно з новим законопроектом, в системі вищої освіти України залишаться тільки університети і академії, а всі коледжі, технікуми та інші навчальні заклади, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів - перейдуть до системи професійної освіти.

"Тобто це той варіант, коли професійна освіта повинна стати тим самим гнучким інструментом для роботодавців у контексті якісної кадрової підготовки" , - зазначив заступник міністра освіти.

Зазначимо, сектор державної форми власності налічує 128 коледжів, 231 технікум і 158 училищ. Сектор приватної форми власності налічує 55 коледжів, 18 технікумів і 3 училища. В цілому у вишах І-ІІ рівнів акредитації 51,3% студентів навчаються на кошти державного бюджету, 35,5% - на кошти фізичних і юридичних осіб, 11,7% - на кошти місцевого бюджету, 1,5% - на галузеві кошти.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся