Міносвіти анулювало ліцензії на надання освітніх послуг трьом вищим навчальним закладам

Державна інспекція навчальних закладів України здійснила перевірку щодо дотримання приватними вищими навчальними закладами вимог законодавства у сфері освіти, в результаті якої Акредитаційною комісією (АК) були анульовані ліцензії на надання освітніх послуг таких навчальних закладів: "Міжнародний Слов'янський університет. Харків" у тому числі його структурного підрозділу Інституту країн Сходу та Африки ПВНЗ "Міжнародний Слов'янський університет. Харків", "Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки", "Хмельницький коледж технології та дизайну". Про це повідомляє прес-служба Державної інспекції навчальних закладів України (Держінспекція навчальних закладів).

Засідання Акредитаційної комісії (АК) відбулося 08 листопада 2013 р. На ньому розглядалися результати перевірок дотримання приватними вищими навчальними закладами вимог законодавства у сфері освіти.

Згідно з повідомленням, в ході інспектування ПВНЗ "Міжнародний Слов'янський університет. Харків", а також його структурного підрозділу "Інститут країн Сходу та Африки", встановлено, що спеціальна освіта більшості викладачів не відповідає профілю дисциплін, які вони викладають. Частина викладачів не мають відповідного наукового ступеня та вченого звання, а також за останні п'ять років не проходили підвищення кваліфікації та стажування.

Крім того, результати проведених контрольних робот показали критично низьку успішність - 0,8% (норма 90%) і якість знань - 0 % (норма 50%). Контрольну роботу з дисципліни "Статистика" не виконав жоден студент.

Що стосується ПВНЗ Кіровоградського інституту регіонального управління і економіки та Хмельницького коледжу технології та дизайну, то, за інформацією Держінспекції навчальних закладів, порушення виявлені як в кадровому так і в навчально-методичному та матеріально-технічному забезпеченні навчального процесу. Наприклад, керівники навчальних закладів призначені з порушенням вимог чинного законодавства, а прийом на роботу науково-педагогічних працівників здійснювався без проведення конкурсу.

Також зафіксована висока плинність кадрів, зокрема, у Коледжі технології та дизайну. Протягом 2012-2013 рр. звільнено з посад 13 викладачів, заступник директора з методичної роботи, головний бухгалтер, завідувач бібліотеки, заступник директора з навчальної роботи, завідувач відділу кадрів. Контингент студентів факультетів інституту становить близько 50 чоловік при нормі не менше 200. Крім того, ряд порушень виявлено в установчих документах і структурі навчальних закладів.


"Всі студенти навчальних закладів, ліцензії яких анульовано, будуть переведені до інших вищих навчальних закладів на ті ж спеціальності і без погіршення умов контракту, за яким вони навчалися", - йдеться в повідомленні прес-служби Держінспекції навчальних закладів

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся