Міністри фінансів ЄС домовилися створити фонд порятунку для єврозони на суму 500 млрд євро

Вівторок 15 лютого 2011 03:53

Міністри фінансів Європейського союзу домовилися створити фонд порятунку для єврозони на суму 500 млрд євро (673,2 млрд дол.). Фонд, який буде називатися Європейський механізм стабільності (European Stability Mechanism (ESM)) замінить поточний Європейський фонд фінансової стабільності (European Financial Stability Facility (EFSF)), який становить 440 млрд євро, передає BВС.
EFSF був створений в 2010 р. для надання підтримки нужденним країнам єврозони.
Угода по створенню ESM набуває чинності наприкінці березня 2011 р. Головною метою створення ESM - є подолання боргової кризи країн ЄС, показники якої різко збільшилися в кінці 2010 р. Крім учасників ЄС, які вкладуть кошти у формування ESM, новостворений фонд буде отримувати фінансові вливання від Міжнародного валютного фонду.
"МВФ планує виділити ЄС на формування ESM близько 250 млрд євро", - сказав комісар МВФ з економічних та монетарних питань Оллі Рен.

Також потрібно відзначити, що існування EFSF триватиме до кінця 2013 р. Фонд, як і раніше, буде нараховувати 440 млрд євро. Але, фактично, доступними будуть кошти у розмірі 250 млрд євро.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся