ru ua

Міністр оборони Німеччини назвав організацію миротворчої операції НАТО в Лівії недалекоглядною

Міністр оборони Німеччини Томас де Мезьєр виступив з критикою організації миротворчої операції НАТО в Лівії, назвавши її недалекоглядною. Де Мезьєр вважає, що при плануванні миротворчої операції міжнародна коаліція допустила низку прорахунків, пише Deutsche Welle. Зокрема, він послався на те, що союзникам по операції в Лівії бракує боєприпасів. "Коли починаєш щось нове, потрібно знати, скільки зможеш протриматися", - зазначив міністр.

За словами де Мезьєра, під час засідання Північноатлантичного альянсу в червні представники США ще раз звернулися до Берліну з проханням про військову допомогу. "Ми її відхилили", - додав міністр. Участь бундесверу в військової операції в Лівії він назвав "у вищій ступені маловірогідною". На його думку, подібна операція необхідна лише в тому випадку, якщо Лівія буде розпадатися і виникне необхідність "рознімати воюючі сторони". Німецький міністр висловив надію, що до такої ситуації справа не дійде і Лівія "буде розвиватися в напрямку демократії".

Одночасно де Мезьєр виключив участь ФРН в можливій операції НАТО в Сирії. Разом з тим він висловив сумнів, що Рада Безпеки ООН ухвалить рішення про проведення операції в цій країні.