Міністерство оборони Франції виступило в ООН на захист операції з продажу РФ вертольотоносців Mistrale

Міністр оборони Франції Ерве Морен виступив в ООН на захист запланованго продажу Росії двох вертольотоносців класу Mistrale. У Нью-Йорку він обговорив цю тему з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, передає РБК з посиланням на радіостанцію Europe1.
Нагадаємо, низка країн НАТО висловлює побоювання про те, що купівля Росією вертольотоносців Mistrale змінить баланс сил між Москвою і Тбілісі на користь першої, що створить додаткову напруженість у регіоні.
"Хіба ми можемо хоча б на секунду припустити, що продаж кількох кораблів здатний значно змінити баланс сил і стратегічну ситуацію між Грузією та Росією?", - заявив Е.Морен на прес-конференції за підсумками переговорів з Пан Гі Муном.
Москва вже багато місяців веде переговори з приводу вертольотоносців, які виробляються на французькій військовій судноверфі DCNS, що належить групі Thales. Президент Франції Ніколя Саркозі в липні висловив упевненість в тому, що його країна побудує ці два кораблі.
Росія бажає придбати два вертольотоносці Mistrale, щоб модернізувати техніку, яка в ході серпневого конфлікту з Грузією в 2008 р. зарекомендувала себе як застаріла.
Mistrale - десантний корабель-вертольотоносець, що стоїть на озброєнні Франції. Корабель здатний виконувати відразу чотири різних завдання: десантувати на сушу військові частини, приймати вертольоти, бути центром командування і плавучим шпиталем. Втім, ряд російських військових експертів сумнівається в потрібності даного корабля російському військовому флоту, відзначаючи такі його недоліки як відсутність палубного озброєння і вразливість від вогню інших військових судів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся