Мінінфраструктури пропонує ввести знижки до граничних акордних ставок плати за навантажувально-розвантажувальні роботи в портах на 2013 р
Міністерство інфраструктури України пропонує ввести знижки до граничних акордних ставок плати за виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з транзитними вантажами в портах України на 2013 р. Їх розмір коливатиметься від 17% до 50%. Відповідний проект наказу Мінінфраструктури виноситься на публічне громадське обговорення, повідомляє прес-служба міністерства.
"Так, наприклад, при навантаженні-розвантаженні в портах України універсальних контейнерів, що переміщуються транзитом та під час зберігання залишаються в межах одного пункту пропуску чи зони митного контролю, надаватиметься знижка в розмірі 50% від граничної акордної ставки плати, передбаченої за виконання зазначених робіт. Обробка транзитних вантажів в Одеському порту, зокрема зерна та насіння навалом, руди металевої, цукру-сирцю, чавуну у чушках та чорних металів не в роботі здійснюватиметься із застосуванням знижки в розмірі 30%. Знижка в розмірі 25% встановлюватиметься для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з вугіллям навалом та рудою металевою в порту "Южний", тощо", - йдеться у повідомленні.
При цьому фахівці міністерства здійснюватимуть моніторинг та аналіз економічної ефективності застосування портами знижок, за результатами якого розміри знижок можуть корегуватися.
Варто наголосити, що практика надання відповідних знижок реалізується Мінінфраструктури вже понад 7 років. Така гнучка тарифна політика, як повідомляє відомство, дає можливість зберегти існуючі та залучити нові транзитні вантажопотоки до вітчизняних портів, збільшити їх доходи та відповідно надходження до державного бюджету України.
Так, наприклад, аналіз ефективності застосування знижок показує, що за перше півріччя 2012 р. вдалося залучити додатково 6,1 млн т транзитних вантажів, на які була надана знижка.
Читайте також: Мінінфраструктури розробило порядок ведення електронного реєстру морських портів України