Мінінфраструктури пропонує встановити плату за видачу дозволу на таксі в Києві у 12 тис. грн

НовиниТранспорт    08.08.2013 - 14:29

Міністерство інфраструктури України підготувало нові стандарти перевезень таксі в межах єдиного державного реєстру дозволів у сфері перевезень. Про це йдеться у проекті закону мiнiстерства вiд 8 серпня "Про перевезення на таксі".

Згідно документу, розмір плати за видачу дозволу на таксі становить з дня набрання чинності цією статтею закону одну мінімальну заробітну плату; через рік після набрання чинності цією статтею закону:
- в Києві - 10 мінімальних заробітних плат;
- в містах Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса, Харків - 9 мінімальних заробітних плат;
- в містах Сімферополь та Севастополь - 7 мінімальних заробітних плат;
- в інших містах, а також районах - 5 мінімальних заробітних плат.

Через два роки після набрання чинності закону, плата за видачу дозволу в Києві має збільшитись до 50 мінімальних заробітних плат, в містах Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса, Харків - 45 мінімальних заробітних плат, в містах Сімферополь та Севастополь - 35 мінімальних заробітних плат, в інших містах, а також районах - 25 мінімальних заробітних плат".

Нагадаємо, з 31 грудня 2013 р. обсяг мінімальної заробітної плати в Києві збільшується до 1218 грн.

Згідно законопроекту, розмір плати за видачу дозволу на здійснення діяльності інформаційно-диспетчерським пунктом становить "з дня набрання чинності цією частиною цієї статтею Закону 5 мінімальних заробітних плат; через рік після набрання чинності цією статтею Закону в місті Києві 50 мінімальних заробітних плат, в містах Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса, Харків 45 мінімальних заробітних плат, в містах Сімферополь та Севастополь 35 мінімальних заробітних плат, в інших містах, а також районах 25 мінімальних заробітних плат. Розмір плати за переоформлення або видачу дублікату дозволу на таксі або дозволу на здійснення діяльності інформаційно-диспетчерським пунктом становить одну мінімальну заробітну плату".

Проектом закону також планується зобов'язати отримати дозвіл на таксі, які будуть у єдиному державному реєстрі дозволів у сфері перевезень на таксі.

"Це єдина комп'ютерна база даних, яка створена за допомогою автоматизованої системи... Дозвіл на таксі надає право використовувати один транспортний засіб для надання послуг з перевезення на таксі. Перевізник на таксі самостійно протягом не більш як 30 робочих днів з дня отримання дозволу на таксі вносить до єдиного державного реєстру дозволів у сфері перевезень на таксі усі відомості", - йдеться в документі.

Дозволи на таксі та дозволи на здійснення діяльності інформаційно-диспетчерським пунктом видаються:
- виконавчими органами міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - для здійснення діяльності в межах території відповідного міста;
- районними державними адміністраціями - для здійснення діяльності в межах відповідного району.

В проектi прописанi такі вимоги облаштування таксi:
1) розпізнавальний ліхтар на даху автомобіля;
2) композиції з квадратів контрастних кольорів, нанесені у шаховому порядку на передній панелі салону автомобіля та/або поверхнях його кузова та/або нанесені на автомобіль чи на конструкцію, що встановлюється на даху автомобіля, логотипи, номери телефонів, написи, символи, або інша інформація, які не можуть бути однозначно ідентифіковані як реклама конкретного продукту чи послуги, що є відмінними від перевезення на таксі чи діяльності інформаційно-диспетчерських служб.

Автомобіль таксі повинен відповідати таким вимогам:
1) містити на задньому правому пасажирському склі інформацію щодо тарифної схеми послуг таксі, ознайомитись з якою можливо як із салону автомобілю, так і ззовні, а також містити цю інформацію та відомості про водія таксі (прізвище, ім'я, по-батькові), номер телефону, місцезнаходження перевізника на таксі на передній панелі салону автомобіля;
2) бути обладнаним справним таксометром налаштованим відповідно до тарифної схеми послуг таксі;
3) мати не менш як чотири двері, не менше як чотири місця для сидіння пасажирів та відокремлений від місць для сидіння простір для перевезення багажу;
4) бути обладнаним розпізнавальним ліхтарем на даху автомобіля.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: Київ
On Top