ru ua

Мінфін має намір перейти на середньострокове бюджетне планування.

Міністерство фінансів України готове перейти на середньострокове бюджетне планування, яке проводиться у Російській Федерації та країнах Євросоюзу. Відповідну заяву було зроблено в ході круглого столу в Мінфіні, присвяченому оприлюдненню стратегії "Стабілізація держфінансів", передає кореспондент РБК-Україна.

Передбачається, що це дозволить посилити аудит витрачання коштів бюджету органами влади та держпідприємствами.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович доручив розробити до кінця травня Програму економічних реформ. До цієї програми увійдуть положення стратегії "Стабілізація держфінансів".

У ході круглого столу наголошувалося, що відсутність стратегії в бюджетному плануванні призводить до того, що держпрограми недофінансуються; у структурі держборгу домінують короткострокові зобов'язання в іноземній валюті з високими ставками, що робить їх обслуговування і погашення залежним від валютних коливань; 90% соціальної підтримки отримують не бідні громадяни. Тому Мінфін має намір перейти на середньострокову програму планування - на п'ять років - і прийняти необхідне законодавство.

У рамках стратегії Мінфін має намір скоротити кількість держпрограм для збільшення ефективності проектів, що залишилися, зокрема капітальних. У центральних органах влади буде введено внутрішній аудит, на держпідприємствах - зовнішній. У Бюджетному кодексі планується закріпити чітку процедуру оцінки і відбору проектів для бюджетного фінансування.