Мінфін зможе залучити до 10 млрд дол. до кінця 2013 р., - експерт

НовиниЕкономіка    07.08.2013 - 15:15

Поліпшення ситуації на зовнішніх ринках відіб'ється на українській економіці, зокрема, золотовалютних резервах. Таку думку висловив колишній урядовий секретар, екс-радник голови НБУ Віктор Лисицький.

"Якщо взяти динаміку останніх місяців і прогнози на найближчі, то ситуація в Європі, а відповідно в Україні, буде поліпшуватися. Ми країна з відкритою економікою, тому ситуація на зовнішніх ринках прямо впливає на економічні події в Україні. Якщо подивитися на платіжний баланс за півроку , то тут очевидні поліпшення. Це забезпечено за рахунок припливу грошей в реальний сектор економіки в результаті зовнішніх позик", - відзначає він.

У той же час, за його словами, поліпшення економічної ситуації відіб'ється на показниках золотовалютних резервів.

"Давайте не забувати, що в цьому році ми виплачуємо рекордну суму за зовнішніми боргами. Звичайно, це відбивається на падінні золотовалютних резервів. Однак ми бачимо й іншу тенденцію. Міністерство фінансів з початку року досить успішно виходить на зовнішні ринки позик. І, до речі, відсоток позик все знижується", - додав експерт.

Лисицький прогнозує, що до кінця року Мінфін зможе залучити до 10 млрд дол.

"Це в свою чергу підтримає золотовалютні резерви. Упевнений, що на кінець року вони не впадуть нижче 20 млрд", - резюмував економіст.

Нагадаємо, що 7 серпня НБУ проведе черговий переказ коштів - на 572 млн дол. - в рахунок сплати боргу перед МВФ.

На початок липня обсяг ЗВР склав 23,14 млрд дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top