ru ua

Мінфін направив кредиторам нову пропозицію щодо реструктуризації боргів

Мінфін направив кредиторам нову пропозицію щодо реструктуризації боргів Фото: Міністерство фінансів України

Україна закликала кредиторів негайно почати переговори з реструктуризації

Міністерство фінансів України направило оновлену пропозицію Спеціальному комітету кредиторів з метою прискорення переговорів по реструктуризації боргу, передає прес-служба Мінфіну.

"З метою прискорення переговорів по реструктуризації державного і гарантованого державою боргу, сьогодні Міністерство фінансів направило оновлену пропозицію по реструктуризації Спеціальному комітету кредиторів", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що нова пропозиція основана на погіршених макроекономічних прогнозах згідно Програми МВФ "Механізм Розширеного Фінансування" (EFF).

"Ця пропозиція включає в себе значне зменшення основної суми боргу, строку погашення боргу і зміна купону, що забезпечить досягнення прийнятного боргового навантаження в середньостроковій перспективі, зменшення тиску на платіжний баланс і потреби у фінансуванні. Пропозиція також включає введення інструменту відновлення вартості для власників облігацій на випадок, якщо ситуація в Україні буде поліпшуватися швидше, ніж зазначено в прогнозах Програми EFF, яку підтримує МВФ", - йдеться в повідомленні.

Також Мінфін закликав комітет кредиторів негайно сісти за стіл переговорів, щоб досягти згоди щодо реструктуризації.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що кредитори пропонують погасити 8 млрд дол. боргів з резервів НБУ.