ru ua

Мінфін Греції: Країна завершила переговори з трійкою кредиторів про надання траншу на 8 млрд євро

Греція завершила переговори з трійкою міжнародних кредиторів - Євросоюзом, Міжнародним валютним фондом (МВФ) і Європейським центральним банком з питання надання країні чергового траншу кредиту (останнього в рамках першого екстреного пакету допомоги в 110 млрд євро) на 8 млрд євро, передає Reuters. Очікується, що місія міжнародних інспекторів, які знаходилися в Афінах впродовж останнього часу, завершиться 11 жовтня 2011 р., повідомив міністр фінансів Греції Евангелос Веніцелос, додавши, що погодити залишилося лише окремі деталі.
Найближчим часом за підсумками інспекції експерти повинні почати підготовку доповіді, яка буде спрямована міністрам фінансів країн зони євро і раді керівників МВФ. Останні і повинні ухвалити остаточне рішення щодо виділення Греції чергового траншу.
Нагадаємо, 3 жовтня 2011 р. міністри фінансів зони євро перенесли виділення Афінам чергового траншу фінансової допомоги на середину листопада ц.р., щоб закінчити перевірку виконання країною своїх зобов'язань, узятих в обмін на отримання рятівних кредитів.
У 2009 р. Греція опинилася перед обличчям найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високі борги Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. МВФ і Євросоюз виділили грецькій владі кредитну лінію у розмірі 110 млрд євро. У липні 2011 р. на екстреному саміті єврозони було ухвалено рішення про надання Греції другого пакету фінансової допомоги понад діючу програму. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування у розмірі 109 млрд євро. Взамін керівництво Греції зобов'язалося здійснити ряд заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації. Ці заходи вкрай непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки та інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.