ua en ru

Мінфін Німеччини: США варто перебудувати економічну модель

Сполучені Штати повинні облишити існуючу економічну стратегію, що передбачає підтримку зростання національної економіки за рахунок збільшення державного боргу. Таку думку висловив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле в інтерв'ю одному з австрійських ЗМІ, передає РБК з посиланням на Reuters.
Разом з тим глава німецького міністерства фінансів відзначив, що в Німеччині простежується зовсім інша тенденція: за словами політика, державний борг є предметом занепокоєння для чималої всієї німецької нації, в чому з нею абсолютно згоден уряд. Він також зазначив, що на саміті "великої двадцятки" в Торонто, що завершився в червні 2010 р., він і його французький колега Крістін Лагард активно просували погляди національних урядів і пропонували сфокусуватися на скорочення боргу і уникнути збільшення витрат.
Німецький політик висловився також про те, якою є, на його думку, роль Європейського союзу у світовому співтоваристві. "Європа повинна займати впевнені позиції в світі, де набирає хід глобалізація, причому вона повинна бути в ньому не лідером, але партнером США, Китаю та інших держав", - відзначив він.
Слова міністра фінансів підкріплюються конкретними діями. Так, напередодні уряд Німеччини схвалив новий законопроект про введення банківського податку, який покликаний скоротити втрати від фінансових катаклізмів для платників податків. У рамках даного законопроекту планується створення спеціального стабілізаційного фонду, куди всі кредитні організації зі штаб-квартирами, розташованими в Німеччині, будуть щорічно відраховувати грошові кошти. При цьому сума щорічних банківських внесків складе 1 млрд євро, а частка кожного з банків буде залежати від рівня ризиків проведених компанією операцій. Кошти з стабілізаційного фонду, відповідно до нового законопроекту, планується направляти на підтримку найбільш великих фінансових компаній, чиє можливе банкрутство могло б негативно позначитися на всій німецькій економіці.