Міненерго США покращило прогноз виробництва нафти в країні на 2017 рік

Міненерго США покращило прогноз виробництва нафти в країні на 2017 рік
Фото: видобуток нафти у США в 2017 році буде рости

Очікується зростання інвестицій в нафтовидобуток

Управління з інформації в галузі енергетики (EIA) міністерства енергетики США поліпшило прогноз видобутку нафти в країні на 2017 рік на 100 тис. барелів на день, обґрунтувавши це підвищенням цін на нафту і очікуванням зростання інвестицій в нафтовидобуток. Про це повідомляється в короткостроковому енергетичному прогнозі EIA, опублікованому на сайті відомства.

На думку аналітиків EIA, в 2017 році спад видобутку нафти в США продовжиться, однак якщо раніше очікувалося, що добовий видобуток впаде з 9,43 млн барелів у 2015 році до 8,04 млн барелів у 2017 році, то тепер очікується менше падіння - до 8,19 млн барелів на добу. На 2016 рік прогноз залишений без змін - 8,60 млн барелів на добу.


Агентство прогнозує, що середньорічна спотова ціна на нафту сорту WTI в 2017 році складе 50,65 долларов за барель.

EIA також підвищило прогноз споживання нафти в країні в 2015 році до 19,54 млн бар. у добу (+0,1%), але знизило прогноз попиту на 2017 рік до 19,66 млн барелів на день (-0,2%).

Також, EIA вважає, що висока волатильність нафтових котирувань, обумовлена невизначеністю рівнів попиту, пропозиції і запасів палива, пішла на спад. Ціни порівняно з першим кварталом 2016 року зросли, оскільки побоювання з приводу економічного зростання стихли, а зростання запасів в нафтосховищах сповільнилося в порівнянні з початком року.

Експертів EIA дійшли висновку, що волатильність цін на нафту пройшла свій пік у березні цього року і була найвищою з початку 2009 року. Тоді ціни на нафту падали на тлі фінансової кризи та скорочення попиту на нафтопродукти, зазначає EIA. У січні цього року різниця між мінімальною і максимальною ціною Brent досягала 10 доларів (33%), тоді як зараз різниця між максимальними і мінімальними цінами знизилася до 13%. Максимальна волатильність була зафіксована 4 березня, вона становила 45%.

Варто зазаначити, що новини про пожежі в районі центру з видобутку нафти з бітумінозних пісків в канадській провінції Альберта і новини про відставку міністра нафти Саудівської Аравії Алі ан-Нуайме сприяли, що 9 травня ціна бареля нафти марки Brent подолала позначку в 46 доларів. В наступні дні після повідомлення про запаси нафти в США ціна дещо впала і станом на ранок  11 березня за барель нафти Brent на біржі давали 44,87 доларів за барель.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Світовий банк поліпшив прогноз цін на нафту в 2016 році.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся