Міненерго США готове поділитися з Україною досвідом застосування чистої енергетики

НовиниЕнергетика    14.07.2016 - 03:55
Фото: Володимир Гройсман зустрівся із представниками американського Міненерго
Фото: Володимир Гройсман зустрівся із представниками американського Міненерго

Володимир Гройсман та заступники міністра енергетики США обговорили поглиблення двосторонньої співпраці в енергетичному секторі

Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман у середу провів зустріч із заступниками міністра енергетики США з міжнародних питань Джонатаном Елкіндом та з питань чистого вугілля та управління викидами Девідом Молером. Про це повідомила прес-служба Кабміну.

Американські фахівці висловили готовність поділитися досвідом із застосування технологій чистої енергетики та продовжувати співпрацю.


Сторони обговорили напрямки поглиблення двосторонньої співпраці в енергетичному секторі, а також реформи, які проводить український уряд в енергетиці.

Так, Джонатан Елкінд зауважив важливість встановлення ринкової ціни на газ в Україні, оскільки він вважає "цей крок надзвичайно необхідним для подальшого прогресу".

"Ми з задоволенням відмічаємо позитивні кроки, які зроблені на шляху реформ, щоб створити засади до майбутнього розвитку", - зазначив Елкінд.

Також він підкреслив важливість забезпечення стійкості енергетичної системи та розробки середньострокових планів та позитивно відзначив рішення щодо розблокування рахунків "Енергоатому" і затвердження плану анбандлінгу НАК "Нафтогаз".

Крім того сторони обговорили співпрацю у напрямках підготовки до проходження опалювального сезону, питання забезпечення кібербезпеки, а також можливості підтримки з боку США програм енергоефективності в Україні.

Володимир Гройсман розповів про реформи, які проводяться в енергетичному секторі в Україні та зазначив, що порядку денному уряду також - демонополізація ринку, проведення розумної дерегуляції, стимулювання енергоефективності, питання атомної енергетики, теплової генерації, розвиток відновлюваної енергетики.

“У цих напрямках Україна відкрита до поглиблення співпраці”, - зазначив прем’єр.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив програму розвитку гідроенергетики до 2026 року, відповідне рішення було ухвалене 13 липня на засідання уряду.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top