Міндоходів запобігло за 10 місяців 2013 р. 1603 спроби контрабанди ліків на 16 млн грн

Співробітники Міністерства доходів і зборів України Міндоходів) за 10 місяців поточного року припинили 1603 спроби незаконного переміщення через кордон лікарських засобів на суму понад 16 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Міндоходів.

Співробітники Міністерства доходів і зборів України Міндоходів) за 10 місяців поточного року припинили 1603 спроби незаконного переміщення через кордон лікарських засобів на суму понад 16 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Міндоходів.

Згідно з повідомленням, майже 89% випадків становили спроби ввезення в нашу країну лікарських засобів - 1424 факти на суму 15,86 млн грн. І лише 11 % на вивезення - 179 фактів на суму 152 тис. грн.

Часто лікарські засоби намагаються ввезти в нашу країну з Молдови, Росії і Румунії, а вивезти в Росію. Серед лідерів незаконного переміщення лікарських засобів - феназепам, діазепам і андипал.

Як відзначають фахівці Міндоходів, найчастіше громадяни не обізнані з правилами переміщення лікарських засобів, що містять у своєму складі психотропні або наркотичні речовини. Порядок ввезення громадянами таких лікарських засобів, а також їх обсяги визначений постановою Кабміну № 458 від 23 травня 2012 р.

Що ж стосується переміщення лікарських засобів юридичними або фізичними особами, то в таких випадках найчастіше ділки намагаються отримати вигоду при поданні до митного оформлення документів, що містять неправдиву інформацію про вартість товару, країну походження, кількість або навіть про склад лікарських препаратів або його найменування.

За інформацією Міндоходів, один з таких резонансних випадків був зафіксований співробітниками Кримської митниці Міндоходів в Євпаторійському морському порту. За документами, які були подані до митного оформлення, в Україну надходив вантаж з Туреччини з лікарськими засобами вагою 13,2 тонни загальною вартістю понад 1,2 млн грн. Однак під час митного контролю опинився інший пакет документів, в якому сума товару значно зросла і становила вже майже 10 млн грн.

Був складений протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся