Мінагрополітики планує збільшити виробництво вітчизняних комбайнів до 2,5 тис. і тракторів - до 13 тис

Вівторок 09 квітня 2013 15:53

В Україні до 2017 р. планується збільшити виробництво вітчизняних високопродуктивних комбайнів до 2500, а тракторів - до 12 800. Такі плани можна реалізувати при реалізації 5 інвестиційних проектів в області сільгоспмашинобудування за участю вітчизняних і провідних світових виробників. Разом з тим, держава удосконалює програми лізингу та сприяє створенню машино-тракторних станцій, які допоможуть дрібно - і среднетоварным виробникам придбати техніку і отримувати необхідний сервіс. Про це сьогодні під час наради в Кабміні з приводу розвитку вітчизняного сільгоспмашинобудування повідомив Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

"Щоб домогтися валового збору зерна в 80 мільйонів тонн, необхідне технічне переоснащення. Тому на сьогодні для вирішення цієї задачі потрібно підтримати виробництво вітчизняного високопродуктивного комбайна з залученням провідних іноземних компаній. Так, на сьогодні ми відпрацювали 5 інвестиційних проектів, які дозволять в 2017 році збільшити збір високопродуктивного комбайна до 2500, тракторів - до 12 800 одиниць", - повідомив Присяжнюк.

Також міністр зазначив, що зараз в Україні вже розроблений комбайн "Скіф", який на початковому етапі відповідає необхідним вимогам. Однак його потрібно доробляти і зробити конкурентоспроможним.
Крім того, глава відомства звернув увагу на забезпечення можливості придбання таких комбайнів дрібно - і средньотоварними виробниками.

"Це крупно товарні виробники вже технічно переоснащені на високому рівні. Щоб задовольнити потреби среднетоварного виробника і фермерів, необхідно удосконалити програми агролізінга, а також підтримати створення комерційних МТС. Наше завдання - переконати фермерів у вигідності участі в таких об ' єднаннях. І разом з профільними організаціями ми відпрацьовуємо можливості створення таких пересувних МТС. На їх базі буде надаватися мультибрендовий сервіс", - підкреслив Микола Присяжнюк.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся