ru ua

Міллер припускає зниження ціни на газ для України

Глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер припускає зниження ціни на газ для України.

Глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер (на фото) припускає зниження ціни на газ для України. Про це журналістам заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, заява якого РБК-Україна передала прес-служба "Газпрому".

"В разі погашення українського газового боргу російська сторона буде готова розглянути схему рішення цінового питання не тільки через зниження експортного мита, але й шляхом прямих комерційних переговорів на корпоративній основі", - сказав Міллер.

Нагадаємо, 30 травня "Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 786,366 млн дол. за газ, імпортований у лютому-березні 2014 р., повністю сплативши постачання природного газу в Україну за I квартал 2014 р. за ціною 268,5 дол. за тис. куб. м, яка не оскаржується "Нафтогазом".

У зв'язку з цим "Газпром" переніс режим передоплати за газ для України з 2 на 9 червня.

З квітня 2014 р. "Газпром" підвищив ціну на газ для "Нафтогазу" з 268,5 дол. за тис. куб. м до 485 дол. за тис. куб. м. "Нафтогаз" з цим підвищенням не згоден.

Україна збиралася 30 травня подати позов до російської компанії "Газпром" у Стокгольмський арбітраж, щоб оскаржити підвищення ціни на газ.