ru ua

МЗС виступає за інтеграцію ромів в українське суспільство

МЗС виступає за інтеграцію ромів в українське суспільство Фото: роми (twitter.com/lvivtoday_)

МЗС вимагає встановити та покарати винних у нападі на ромів

Міністерство закордонних справ (МЗС) України виступає за інтеграцію ромів в українське суспільство. Про це йдеться у заяві МЗС.

"Приєднуємось до спільної заяви Міністерства культури України та Секретаріату Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та вважаємо, що останній напад на представників ромської спільноти має стати предметом негайного розгляду на засіданні цієї робочої групи за участі у ньому представників правоохоронних органів", - йдеться у заяві.

Зазначається, що встановлення винних у нападі на ромів є також важливою частиною міжнародно-правових зобов’язань України за багатьма міжнародними договорами нашої держави - починаючи з Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

"З жалем констатуємо, що останніми роками в Європі посилюються антимігрантські, антиромські настрої, що, зокрема, має наслідком дискримінацію, переслідування та злочини на ґрунті ненависті по відношенню і до ромських громад та окремих представників цього народу. Звіти авторитетних міжнародних організацій фіксують той факт, що у найбагатшому регіоні світу роми продовжують страждати від відсутності можливості забезпечити свої базові потреби та права. На жаль, Україна не є виключенням, а, отже, ми маємо активно працювати над виробленням реальної загальноєвропейської політики з подолання цих негативних трендів та маємо стати її частиною", - наголосили в МЗС.

Нагадаємо, у Верховній раді запропонували провести комітетські слухання, на яких обговорять питання соціалізації ромських поселень в Україні.