ru ua

МЗС України викликав консула РФ у зв'язку з ув'язненням фігуранта у справі Сенцова

МЗС України викликав консула РФ у зв'язку з ув'язненням фігуранта у справі Сенцова Фото: Геннадій Афанасьєв

Громадянин України Геннадій Афанасьєв був засуджений до 7 років і відправлений у колонію в Комі, де над ним знущаються співробітники

Міністерство закордонних справ України (МЗС) викликало консула посольства Російської Федерації в Україні у зв'язку із ситуацією навколо українського громадянина Геннадія Афанасьєва, які був засуджений до 7 років ув'язнення у справі Сенцова-Кольченко. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

"Міністерство закордонних справ України глибоко обурена жорстоким поводженням з незаконно засудженим російським судом громадянином України Геннадієм Афанасьєвим і недопуском до нього консульських посадових осіб України", - йдеться в повідомленні.

Афанасьєв був засуджений до 7 років позбавлення волі за звинуваченням у нібито причетності до терористичної діяльності на території анексованого Криму, він знаходиться в колонії в Республіку Комі.

У МЗС України стверджують, що після заяви Афанасьєва під час суду над Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком про відмову від своїх попередніх свідчень у справі, даних під тортурами, знущання над ним тривають. Співробітники виправної колонії звертаються з ним жорстоко, в результаті стан здоров'я Афанасьєва погіршився, їй не надається належна медична допомога.

"Категорично засуджуємо такі дії російської сторони, які виходять за межі права і моралі. У зв'язку з цим 12 листопада 2015 року в МЗС України був викликаний консул Посольства Російської Федерації в Україні та висловлено вимогу щодо негайного допуску консульських посадових осіб України до укладеної згідно з узятими на себе Російською Федерацією міжнародно-правовими зобов'язаннями", - підкреслили у відомстві.

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв був ключовим свідком у справі українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченко, яких 25 серпня засудили до 20 і 10 року строго режиму відповідно. Афанасьєв на суді відмовився від своїх свідчень, зізнавшись, що слідство отримало їх раніше шляхом тортур.

19 серпня правозахисний центр "Меморіал" оголосив Геннадія Афанасьєва політв'язням.

Рідні Афанасьєва не знали про його місцезнаходження більше місяця.