ua en ru

МЗС України висловив протест проти судових рішень судів РФ щодо українських політв'язнів

МЗС України висловив протест проти судових рішень судів РФ щодо українських політв'язнів

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти судових рішень російських судів стосовно українських політв'язнів. Про це йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти судових рішень судів Російської Федерації від 25 і 26 грудня 2014 року, якими продовжено термін утримання під вартою на території Російської Федерації незаконно утримуваних громадян України О. Сенцова, О. Чірнія, О. Кольченка, а Г. Афанасьєва засуджено до 7 років позбавлення волі", - йдеться в повідомленні.

МЗС у черговий раз наполягає на неприпустимості і протиправності насильницького утримання громадян України, затриманих у травні 2014 р. в Криму під надуманим приводом нібито терористичної діяльності, і вимагає їх негайного звільнення.

"Ми категорично відкидаємо аргументацію російської сторони щодо автоматичного набуття зазначеними громадянами України громадянства Російської Федерації у зв'язку з її юридичної ницістю і надуманістю", - зазначили у відомстві.

У міністерстві нагадали, що примусове автоматичне надання російського громадянства мешканцям Криму є грубим порушенням їх прав та основних свобод, а також норм і принципів міжнародного гуманітарного права і зобов'язань Росією.

МЗС закликає все міжнародне співтовариство засудити "таке демонстративне злочин проти основоположних прав людини і підтримати Україну в її прагненні захистити своїх громадян".

Нагадаємо, МЗС України має у своєму розпорядженні дані про 9 українських політв'язнів в Росії.