ua ru

МЗС України вимагає від Росії припинити обстріли української території

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити артилерійські обстріли населених пунктів та позицій Збройних сил України у прикордонних з Росією регіонах та вторгнення російської військової авіації та безпілотників у повітряний простір України.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити артилерійські обстріли населених пунктів та позицій Збройних сил України у прикордонних з Росією регіонах, а також вторгнення російської військової авіації та безпілотників у повітряний простір України. Про це йдеться у ноті протесту МЗС України, які поширила прес-служба міністерства.

Як повідомляється, 11 серпня 2014 р. МЗС України "здійснило черговий дипломатичний демаршу", в рамках якого російській стороні було вказано, що за останні дні з території Росії масовані та численні артилерійські удари з використанням гаубиць, ракетних систем залпового вогню "Град" та мінометів по позиціях Збройних сил України поблизу населених пунктів у Донецькій та Луганській області, внаслідок чого є загиблі та поранені. Лише за останній тиждень українські прикордонні підрозділи обстрілювалися з території Російської Федерації понад 13 разів, а також було зафіксовано 9 випадків порушення повітряного простору України російськими вертольотами.

"Кричущим є той факт, що сотні мешканців села Степанівка Донецької області залишилися без даху над головою внаслідок масованих обстрілів 10 та 11 серпня з території Росії із застосуванням ракетних систем залпового вогню "Град"", - підкреслюють в МЗС України.
Крім того, як зазначається у заяві, під вогневим прикриттям артилерії РФ продовжуються спроби незаконного проникнення на територію України російських найманців і військової техніки.
"Всі ці провокації здійснюються Росією на тлі гучних заяв Кремля про необхідність вирішення гуманітарної катастрофи на сході України. Цинізм ситуації полягає в тому, що, вбиваючи українських військових та мирних жителів, знищуючи інфраструктуру українських міст і сіл, Росія та підконтрольні їй терористи самі ж є першопричиною гуманітарної кризи", - йдеться в заяві.

Міністерство закордонних справ України вкотре висловлює категоричний протест і вимагає від російської сторони негайно припинити неприкриті агресивні дії проти України.

"Це стало б найкращим внеском російської сторони у врегулювання ситуації на сході України, дало б можливість владі України розпочати процес економічної відбудови та соціальної реабілітації регіону", - йдеться в ноті МЗС України.