ua ru

МЗС України передало Росії ноту у відповідь на арешт громадянина України з команди Greenpeace

Міністерство закордонних справ України (МЗС) передало Росії ноту в зв'язку з арештом громадянина України Руслана Якушева, який разом з командою Greenpeace перебував на судні Arctic Sunrise й був затриманий російськими правоохоронцями. Про це на брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

"Наш генконсул РФ провів відповідні зустрічі, в тому числі з Русланом Якушевим, брав участь у судових засіданнях... На жаль, не дивлячись на аргументи захисту при співпраці з нашим консулом, Мурманський суд в неділю ухвалив рішення про утримання його під вартою на два місяці до 24 листопада", - заявив він.

Він повідомив, що 30 вересня в МЗС України був запрошений тимчасово повірений у справах Росії Посольства РФ в україні Андрій Воробйов для обговорення ситуації.

"Ми передали наше невдоволення щодо рішення Ленінського суду міста Мурманська... Ми вручили відповідну ноту", - зазначив він.

За його словами, російській стороні рекомендовано врахувати всі обставини, а також стан здоров'я Якушева, загострення хронічного бронхіту.

Крім того, він повідомив, що сьогодні буде подана апеляція на відповідне рішення суду.

Нагадаємо, 19 вересня 2013 р. озброєні люди захопили екіпаж криголама Greenpeace, що протестує проти освоєння "Газпромом" Арктики. Згодом з'ясувалося, що активістів звинувачують у піратстві. Серед затриманих був і громадянин України Руслан Якушев. 29 вересня суд Мурманська заарештував його на два місяці ув'язнення.