ua en ru

МЗС України стурбований відправкою в Луганськ гумконвоя від московського Червоного хреста

МЗС України стурбований відправкою в Луганськ гумконвоя від московського Червоного хреста Джерело фото:EPA

Міністерства закордонних справ України стурбоване відправкою в Луганськ гуманітарного конвою від московського відділення російського Червоного хреста. Про це в ході брифінгу заявив спікер МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

"В Україні стурбовані черговою провокаційною акцією РФ - так званим гуманітарним конвоєм московського відділення російського Червоного Хреста у Луганськ 21 грудня", - заявив Перебийніс.

За його словами, українська сторона не отримувала ніякого оповіщення про це конвої, не погоджувала його, і не володіє ніякою інформацією про зміст цього вантажу.

"За наявною у нас інформацією, від цих дій московського відділення Червоного Хреста відсторонився навіть російський Червоний Хрест, складовою частиною якого він є", - сказав Перебийніс.

МЗС України, за словами спікера, розглядає конвой московського Червоного хреста в одній площині з іншими серійними гуманітарними конвоями, які продовжують спрямовуватися Росією в Україну в односторонньому порядку.

"Розраховуємо, що цей крок російської сторони отримає адекватну оцінку міжнародного товариства. Уряд України і надалі буде докладати всіляких зусиль для допомоги людям, які потерпають від злочинних дій проросійських бандитів окремих районів Донецької та Луганської областей", - сказав Перебийніс.

Раніше повідомлялося, що московський Червоний хрест збирається відправити гуманітарну колону в Луганськ.

Нагадаємо, ОБСЄ нарахувала вже 11 російських "гумконвоїв" в Україну.

"19 і 21 грудня 2014 року два російських конвою перетнули кордон з Україною через пункт пропуску "Донецьк". Це були 10-й та 11-й російські конвої, які пройшли через пункт пропуску "Донецьк" з моменту прибуття місії ОБСЄ", - повідомлялося в черговому звіті місії.